Projektový tým

Roman Badík vystudoval Katedru politologie a evropských studií na Univerzitě Palackého v Olomouci. V EUTIS působí od roku 2006 nejdříve na pozici projektového manažera a od roku 2011 na pozici ředitele společnosti. Ve společnosti stál u zrodu projektů Rozhoduj o Evropě, EU-WEEK-END a Středoškolská politologická konference, které byly finančně podpořeny Úřadem vlády ČR, Evropským parlamentem, Zastoupením Evropské komise v ČR či nadací Konrad Adenauer Stiftung. Mimo EUTIS působil jako projektový manažer v poradenské společnosti zabývající se strukturálními fondy EU, vedoucí projektový manažer ve Středoevropském technologickém institutu a v současnosti jako vedoucí Odboru výzkumu na Masarykově univerzitě. Mezi jeho záliby patří cestování, vysokohorská turistika a běh.
Igor Blahušiak vystudoval magisterské obory Právo a Evropská studia na Masarykově univerzitě v Brně. Následně pokračoval na doktorském studiu v oboru Právní věda se zaměřením na mezinárodní a evropské právo. V rámci studia absolvoval studijní pobyt na Univerzitě v Gentu a na King’s College v Londýně. Zároveň sbíral zkušenosti v Evropském parlamentu a v průběhu téměř roční pracovní stáže v Bruselu na zastoupení jednoho ze slovenských regionů. Pracoval na různých pozicích v Sekci pro evropské záležitosti Úřadu vlády a nyní je ředitelem Odboru komunikace o evropských záležitostech. Volný čas věnuje cestování a poznávání nových zemí, fotografování a rád relaxuje na kole nebo u vaření a grilování.
Silvia Boďová je absolventkou bakalářského studia Politologie a Evropských studií na Masarykově univerzitě, kde pokračuje v magisterském studiu Politologie. Při studiu absolvovala několik stáží, například na Krajském úřadě Jihomoravského kraje či na předvolební kampani koalice strany Zelených a Pirátů do krajských voleb. Od roku 2014 spolupracuje s organizací EUTIS na mnoha různých projektech. Zajímá se o politický marketing a evropské dění. Její největší zálibou je tanec, knihy nebo vaření.
Tatiana Chovancová studovala na anglickém gymnáziu v Sučanech a poté se přesunula na Masarykovu univerzitu do Brna. Tam na bakalářském stupni studovala Politologii a Mezinárodní vztahy a na magisterském stupni v současnosti studuje Politologii. Minulý semestr strávila na Erasmu v Itálii – na Universita di Bologna. V rámci studia se nejvíc věnuje politické filozofii a zemím západního Balkánu, kam ráda a pravidelně cestuje. Absolvovala stáž na konferenci GLOBSEC a v současnosti také působí v organizaci SFPA. Během školy se také věnuje překládání a copywritingu. Věnuje se také práci s mládeží, ať již formou doučování jazyků, trénování akademické debaty anebo organizování sportovních kroužků. Najvíce ji těší cestování (Balkán, jižní státy), cvičení (HIIT, silové cvičení) a knihy (beletrie, psychologie, ekonomie).
Jan Jakovljevič je bakalářským studentem mezinárodních vztahů a žurnalistiky na Masarykově univerzitě, a to je většina toho, co je o něm potřeba vědět. Oba tyto obory ho totiž zajímají už od základní školy a určují dlouhodobě jeho aktivity. V současné době pracuje jako externí redaktor MF DNES v Jihočeském kraji, a také vede Stipendijní komisi Studentské komory Akademického senátu FSS MU. Ve volném čase se zajímá o veřejné dění, rád sportuje, odpočívá a tráví čas se svojí přítelkyní.
Tomáš Madleňák vystudoval politologii na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. Po studiích pracoval pro on-line portál o Evropské unii EURACTIV.sk a od roku 2016 působí ve Slovenské společnosti pro zahraniční politiku (SFPA). Věnuje se výzkumu EU – zejména současné debaty o budoucnosti Unie a také její politiky rozšiřování (hlavně o země západního Balkánu). Zároveň organizuje diskuse Café Európa a rád spolupracuje s organizacemi CEP a EUTIS na jejich projektech. Kromě toho rád vaří (jeho specialitou je indické kari), čte knihy, cestuje a řídí svůj starý kabriolet.
Michal Maxim je studentem magisterského oboru Mezinárodní vztahy na Masarykově univerzitě v Brně. Během studia absolvoval několik projektů a stáží, například na Ministerstvu obrany SR. Poslední semestr strávil na zahraničním pobytu v ruském Jekatěrinburgu a v současnosti se věnuje své diplomové práci. Mimo knihovnu ho můžete potkat zejména na hrách a na cestách, s čímž je spojena jeho vášeň – analogové fotografování.
Michael Murad je absolventem práva a bezpečnostních a strategických studií na Masarykově univerzitě. Na poli občanského vzdělávání je aktivní od roku 2009, kdy začal spolupracovat s o.p.s. EUTIS, ve které působí od roku 2011 jako projektový manažer. Podílel se na realizaci řady národních i mezinárodních projektů zaměřených na zvýšení účasti mladých lidí na politice. V minulosti úzce spolupracoval s dalšími neziskovými organizacemi, či např. se středisky Europe Direct. Mezi jeho záliby patří cestování, literatura a procházky po horách.
Kamil Sládek, absolvent Univerzity Komenského v Bratislavě, obor etnologie a historie. V CEPu působí od roku 1999, realizoval více projektů na Slovensku, v České republice, Rakousku, Bosně a Hercegovině a na Ukrajině. V současnosti je předsedou CEPu. Zajímá se o středověké dějiny a architekturu, má rád turistiku a jízdu na kole.
Kateřina Šustrová je absolventkou magisterského studia politologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a v současné době pracuje v Sekci evropské Úřadu vlády ČR. S EUTISem spolupracuje od roku 2014 na projektech neformálního občanského vzdělávání, kterému by se chtěla věnovat i do budoucna. I proto absolvovala doplňující pedagogické studium pro učitele středních škol. Věnuje se také celé řadě dobrovolnických aktivit, od výuky češtiny pro cizince po spolupráci s Židovským muzeem v Praze. Baví ji studium cizích jazyků, cestování a poznávání nových kultur.

Ria Struháriková je čerstvou absolventkou magisterského studia politologie na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. Aktuálně pracuje na Generálním konzulátu Slovenské republiky v Krakově. Během studia na univerzitě pracovala v Centru pre európsku politiku, přičemž se nejvíce angažovala v práci se studenty středních škol. Nejlépe si odpočine s dobrou literaturou, ráda chodí do divadla či kina. Do běžného života se snaží co nejvíc zakomponovat cestování a objevování nového.

Monika Šuchová je studentkou politologie na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. V současnosti se kromě sběru dat na bakalářskou práci věnuje i aktivitám Centra pre európsku politiku jako stážistka. Kromě toho pracuje i pro regionální televizi. Volný čas tráví ráda s knihami, s filmy a při pečení. Její nejoblíbenější aktivitou je ale povídání si. A to opravdu hodně.

Zpět