Rozhoduj o Evropě » Modelové zasedání institucí EU
» Modelové zasedání institucí EU

V Olomouci se chystá zasedání Rady Evropské unie!

Olomouc, 8. 11. 2011 Jen málokdo tuší, co se v Olomouci chystá. Již několik měsíců probíhají přípravy na mimořádné zasedání Rady Evropské unie. Zasedání se uskuteční ve dnech 10. – 13. listopadu. Vrcholní představitelé evropské sedmadvacítky naleznou zázemí v olomouckém hotelu Flora. Čeká je nejen série jednání, ale také luxusní zázemí, společenská setkání a rauty.  
 
Celkem 27 vybraných středoškoláků z celé České a Slovenské republiky se sejde v Olomouci, kde budou simulovat reálné zasedání Rady EU. Simulace je vyvrcholením vzdělávacího projektu „Rozhoduj o Evropě: S regiony o Evropě“ Hlavním smyslem projektu je kompenzovat stereotypní metody výuky na středních školách a poskytnout účastníkům individuální, propracovaný a především praktický pohled na fungování Unie. Zapojení středoškoláci si v rámci projektu ověřují své prezentační a diplomatické schopnosti, práci v týmu, ale také vědomosti. 

V období od září do října 2011 proběhlo jednadvacet interaktivních seminářů, které se uskutečnily po celém území obou republik pro vybrané žáky středních škol. Během nich došlo k představení Evropské unie a jejího fungování. Důraz byl kladen na atraktivní pojetí, interaktivitu a aktuální informace. Nedílnou součástí seminářů bylo i představení závěrečné fáze projektu.

Projekt je realizován za finanční podpory Evropské unie – z programu Mládež v akci a nadace Konrad Adenauer Stiftung. Záštitu nad projektem převzal osobně primátor statutárního města Olomouce Martin Novotný. Realizátorem projektu je EUTIS, o.p.s. a partnery Centrum pre europsku politiku, Městský parlament dětí a mládeže Brno a Regionálné centrum Košice. Za podporu děkujeme také společnosti Gold Office s.r.o., Student Agency, s.r.o. a Olomouckému večerníku. Bližší informace o projektu: www.rozhodujoevrope.cz 

 

Kontakt:
Radim Kašpar
Marketingový manažer projektu
Tel.: +420732559502

Zpět