Rozhoduj o Evropě » Modelové zasedání institucí EU
» Modelové zasedání institucí EU

V Bratislavě se bude rozhodovat o Evropě!

Brno, 22. 1. 2020 - Významnou událost bude od 22. do 26. ledna 2020 hostit slovenské hlavní město Bratislava. Sjedou se tam totiž nejúspěšnější účastníci projektu Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky, aby na modelovém zasedání, které se uskuteční v Mercure Bratislava Centrum Hotel, letošní ročník projektu zakončili, ale také aby si na vlastní kůži zkusili několikadenní jednání o agendách předložených Evropskou komisí.

Program akce však nebude jen o simulaci jednání institucí Evropské unie. Účastníci budou mít možnost diskutovat s pozvanými hosty. Při těchto diskusích se budou moct vyjádřit k celé řadě (nejenom) celoevropských otázek. Tyto diskuse naváží na již realizované debaty v regionech. Mezi hosty, kteří přijali pozvání organizátorů projektu a zapojí se tak do diskusních aktivit, se řadí i europoslanci – Markéta Gregorová nebo Vladimír Bilčík.

Zahájení modelového zasedání institucí EU se uskuteční v Mercure Bratislava Centrum Hotel ve středu 22. ledna od 17:30 za účasti Ladislava Mika ze Zastoupení Evropské komise na Slovensku, Matthiase Barnera z Konrad-Adenauer-Stiftung, Ludmily Johnové a Igora Blahušiaka z Odboru komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR, Pavola Kukučky ze Zastoupení Evropské komise v České republice a Michaely Doležalové z České rady dětí a mládeže.

Bratislavské modelové zasedání institucí EU ukončí letošní ročník projektu. V jeho průběhu zavítali organizátoři do dvanácti regionů České republiky a do osmi regionů na Slovensku, aby středoškolské studenty hravou a zábavnou formou informovali o Evropské unii a ukázali jim, jak se dělá evropská politika a jaká má pravidla. Seminářů v regionech se zúčastnilo více než 550 středoškoláků.

Program modelového zasedání institucí EU

Autor: Jan Jakovljevič

Zpět