Rozhoduj o Evropě » Modelové zasedání institucí EU
» Modelové zasedání institucí EU

Olomouc uvítala středoškolské učitele

Letošní projekt Rozhoduj o Evropě má za sebou realizaci své první části. Ve dnech 7. a 8. června do Olomouce zavítali učitelé z celé České republiky, aby se zúčastnili vzdělávacího semináře. Cílovou skupinou letošního ročníku projektu se tedy staly nově také pedagogičtí pracovníci, kteří měli možnost v rámci dalšího vzdělávání získat informace v oblasti výuky o EU.

Obsahem semináře nebylo jen prohloubení informací o Evropské unii, ale také metodologie výuky této problematiky. Účastníci měli také možnost seznámit se vlivy integrace na Českou republiku, či dostali informace o fungování a vyjednávání orgánů EU. Součástí programu bylo také předávání zkušeností pořadatelů s organizováním modelových zasedání evropských institucí.

A právě modelové zasedání je další části projektu Rozhoduj o Evropě. Model EU se bude konat ve dnech 8. až 11. listopadu a je určen pro středoškolské studenty, kteří by si rádi vyzkoušeli, jaké to je být součástí evropského vyjednávacího procesu.

Projekt v roce 2012 realizuje Univerzita Palackého v Olomouci za přispění obecně prospěšné společnosti EUTIS. Projekt uspěl s žádostí o podporu v programu Evropské komise Jean Monnet a současně je dlouhodobě finančně podporován Zastoupením Konrad Adenauer Stiftung v České republice.

Zpět