Rozhoduj o Evropě » Modelové zasedání institucí EU
» Modelové zasedání institucí EU

Olomouc, nejkrásnější …

Olomouc se stala tento rok nejkrásnějším městem v republice! Loni to zas byla světově proslulá edice turistických průvodců Lonely Planet na jejímž seznamu skrytých pokladů Evropy, tedy nejkrásnějších míst, o kterých turisté příliš nevědí, se Olomouc, jako jediné české město, zařadila mezi první desítku evropských skvostů; Olomouc byla ohodnocena jako nejkrásnější české město a umístila se na 7. místě.

 tl_files/roe/DATA/upload/novinky_fotogalerie/Olomouc, nejkrasnejsi …/olomouc-050.jpg

  Tato hanácká metropole je 6. největším městem v České republice s přibližně 100 000 obyvateli. Historické kořeny města sahají až k samotným počátkům české (moravské) historie, kdy Olomouc patřila k významným královským městům v českých zemích a díky duchovním, kulturním a řemeslným tradicím byla po dlouhá staletí přirozeným centrem Moravy, které lákalo umělce, vzdělance a obchodníky a které láká návštěvníky ze všech koutů České republiky a zahraničí stále.

tl_files/roe/DATA/upload/novinky_fotogalerie/Olomouc, nejkrasnejsi …/09.jpg

Olomouc je po Praze druhou největší památkovou rezervací, které se může pyšnit i památkou, zapsanou od roku 2000 v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO - sloup Nejsvětější trojice na Horním náměstí, který představuje největší seskupení barokních soch v rámci jedné skulptury a je tak unikátem ve Střední Evropě.

 tl_files/roe/DATA/upload/novinky_fotogalerie/Olomouc, nejkrasnejsi …/ad.jpg

Prestižní olomoucká univerzita – Univerzita Palackého, založená již v roce 1576, která je po Karlově univerzitě druhou nejstarší univerzitou v České republice. Univerzita má 8 fakult, na nichž dohromady studuje téměř 25 000 studentů (což představuje jednu čtvrtinu počtu obyvatel Olomouce) z České republiky, Slovenska, Polska, ale i studenti z Francie, Španělska, Turecka, Velké Británie a ze spousty dalších zemí.

Olomouc je krásným historickým městem, kde se stále něco děje. Světoznámá výstava květin Flora Olomouc ročně, která ročně přiláká tisíce návštěvníků. Festival klasické hudby Dvořákova Olomouc, pivní festival Beerfest Olomouc, multižánrové přehlídky hudby, divadla a výstav olomoucké Kulturní léto, jazzové koncerty na Jazzových  dnech, festival světla, mezinárodní festival pěveckých sborů Svátky písní, festival barokní hudby Baroko.

V Olomouci najdete divadla a kina, muzea a galerie, významné církevní památky (chrámy, kostely, kaple), paláce a známý olomoucký orloj. Olomoucký hrad, situovaný na Václavském návrší - právě zde byl v roce 1306 zavražděn poslední Přemyslovec, český král Václav III. Obdivovat můžete Biskupský palác s proslulými románskými okny, gotický Dóm sv. Václava, který je sídelním kostelem olomouckého arcibiskupa, nebo Arcidiecézní muzeum založené z podnětu papeže Jana Pavla II.

Olomouc je úžasné město plné skvělých možností a příležitostí, jak se zabavit!

tl_files/roe/DATA/upload/novinky_fotogalerie/Olomouc, nejkrasnejsi …/olomouc-103.jpg

Zpět